مکمل های غذایی پر اهمیت شامل اسیدهای آمینه و آنزیم ها و لسیتین:
آیا می دانستید که:اسید های آمینه به اندازه ویتامین ها یا مواد معدنی برای تغذیه مهم هستند،زیرا آنها واحدهای ساختمانی اصلی برای پروتئین ها هستند (عناصر ساختمانی خیلی مهم برای بافت های ما) و اینکه اسیدهای آمینه گاهی پروتئین های محلول نیز خوانده می شوند؟
آیا می دانستید که:نوع پروتئین های تولید شده بستگی به این دارد که اسیدهای آمینه چطور و با چه چیز ترکیب می شوند؟هر عضله ،عصب و بافتی از ترکیب متمایزی از اسیدهای آمینه ساخته شده است،درست همانند شیوه ای که آجرهای ساختمان یک خانه را تشکیل می دهند.
آیا می دانستید که:هر پروتئینی که شخص مصرف می کند توسط برخی آنزیم ها از اجزا اصلی خود جدا می شود و به اسید های آمینه ای تبدیل می شود که بعدا پروتئین هایی با ساختار و عملکرد متفاوت باز تولید می نمایند؟تبدیل مجدد پروتئین ها توسط یک فرآیند متابولیک انجام می گیرد که تحت تاثیر ویتامین های B6,B12 و نیاسین B3 قرار دارد.
آیا می دانستید که:درست همانطور که پروتئین ها داز اسیدهای آمینه تشکیل می شوند،آنزیم ها و اکثر هورمون ها نیز چنین هستند؟این مساله اهمیت فوق العاده تغذیه بدن با غذاها و مکمل های حاوی اسیدآمینه را نشان می دهد.
آیا می دانستید که:کودکان و نوجوانان در حال رشد نسبت به بزرگسالان به پروتئین های بیشتری نیاز دارند،زیرا افراد بزرگسال تنها برای هدف ساده پر کردن ذخایر بدن به این مواد احتیاج دارند.کودک برای ساختن بافت ها،عضلات،استخوان ها و سایر بخش های بدن خود به این ترکیبات نیاز دارد.
بدن انسان به 23 اسیدآمینه اصلی نیاز دارد که 8 عدد آنها ضروری و 15 عدد از آنها غیر ضروری هستند.بدن انسان(کبد)115 اسیدآمینه غیر ضروری را می سازد،اما 8 اسید آمینه دیگر باید از طریق مواد غذایی و مکمل های غذایی به بدن شخص وارد شود.
ژل گیاه آلوئه ورا به خصوص گونه باربادنسیس میلر حاوی تمام اسید آمینه های ضروری است که بدن تولید نمی کند که این موضوع اهمیت ژل آلوئه ورا را نشان می دهد.
اسید آمینه های ضروری شامل:
1-ال-ایزولوسیون:درتنظیم میزان قند خون و انرژی بدن و همچنین تشکیل هموگلوبین حائز اهمیت است.این اسید آمینه تغییر شکل یافته(متابولیزه می شود)و به بافت عضلانی تبدیل می شود.فقدان آن تولید نشانه هایی شبیه هایپوگلیسمی یا کاهش قند خون می کند.
2-ال-لوسیون:یک اسید آمینه ضروری که در پروتئین های جانوری و گیاهی یافت می شود.برای کنترل قند خون بسیار مفید است.
3-ال-لیزین:برای ساختن پروتئین ها به خصوص در عضلات و استخوان ها و همچنین در رشد و تکامل کودکان حائز اهمیت است.به جذب کلسیم،به دست آوردن تمرکز ذهنی بیشتر و تخفیف اثرات سرماخوردگی و آنفولانزا و ویروس هرپس(تب خال و آفت دهانی)کمک می کند.به تولید هورمون ها،آنتی بادی ها،آنزیم ها و تشکیل کلاژن سازی جهت زیبایی و سفتی پوست و مفاصل کمک می کند.کمبود این اسید آمینه تولید:خستگی،تحریک پذیری،کم خونی و ریزش مو می کند.
4-ال-متیونین:بقایای سمی را در کبد از بین برده و در تشکیل بافت های کبدی و کلیوی مداخله می کند.این ماده برای درمان تب روماتیسمی و مسمومیت ناشی از بارداری بسیار اهمیت دارد.این اسید آمینه برای دستگاه گوارش،عضلات ضعیف،موهای شکننده کمک خوبی بوده و برای پوکی استخوان سودمند است.
5-ال-فنیل آلانین:کمک بزرگی به افسردگی،چاقی و از دست رفتن حافظه به شمار می آید.این اسید آمینه یک عنصر مهم در تولید کلاژن،یعنی پروتئین رشته ای اصلی در بدن به شمار می آید.این اسید آمینه به خاطر اثر خود بر روی دستگاه عصبی مرکزی،درد میگرن،قاعدگی و آرتریت را کاهش می دهند این اسید آمینه در زنان باردار و یا کسانی که فشار خون بالا دارند نباید زیاد مصرف شود.
6-ال-تریپتوفان:این اسید آمینه به کنترل وزن کمک کرده و هورمون های لازم برای تولید ویتامین B6 و نیاسین B3 را تقویت می کند.مغز این اسید آمینه را برای تولید هورمون سروتونین و ملاتونین مورد استفاده قرار می دهد که انتقال دهنده های عصبی لازم برای انتقال تکانه های عصبی از یک سلول به سلول دیگر هستند.فقدان این هورمون ها باعث ایجاد افسردگی،بی خوابی به خصوص در شب و سایر اختلالات ذهنی می کند.
7-ال-تره ئونین:این اسید آمینه در قلب،دستگاه عصبی مرکزی و عضلات یافت می شود.این اسید آمینه در تشکیل کلاژن و الاستین اهمیت زیادی داشته و برای کبد سودمند است و در عین حال پروتئین های بدن را در توازن نگه می دارد.
8-ال-والین:این اسید آمینه دارای یک اثر تحریک کننده است.این اسید آمینه متابولیسم عضلات را حفظ کرده و بافت ها را ترمیم می کند و توازن نیتروژن را حفظ می نماید.ال-والین باید به صورت ترکیبی با لوسیون و ایزو لوسیون مصرف شود.
اسید آمینه های غیر ضروری شامل:
1-ال-آلانین:به عنوان تولید کننده انرژی و تنظیم کننده قند خون بسیار مهم است.در متابولیسم گلوکز مداخله می کند.
2-ال-آسپارتیک اسید:در برابر آنتی بادی ها و ایمونوگلوبین های دستگاه ایمنی سدی ایجاد کرده و برای تبدیل کربوهیدرات ها به انرژی عضلانی دارای اهمیت فوق العاده ای است
3-ال-آسپارژین:با توجه به اینکه در فرآیند متابولیک دستگاه عصبی نقش مهمی دارد،دارای اهمیت فوق العاده ای است.در حالات روانی انسان،چه حالات عصبی و چه آرامش تغییر ایجاد می کند.
4-ال-سیترولین:دستگاه ایمنی را تحریک می کند،به تولید انرژی بدن کمک می کند،کبد را از فرآورده های آمونیاکی سم زدایی می کند.
5-ال-سیستئین: با توجه به اینکه رشد موها را تحریک کرده و در برابر آسیب احتمالی ناشی از الکل و سیگار محافظت می کند،کمک بزرگی به شمار می آید.
6-ال-گلوتامین: این اسید آمینه به حافظه،تمرکز و کارکرد ذهنی صحیح کمک می کند.
7-ال-گلوتامیک اسید: یک عامل متابولیک مهم در دستگاه ایمنی و در تولید انرژی و عملکرد مغزی.
8-ال-گلیسین:با تامین کراتین اضافی،تحلیل(دژنراسیون) عضلات را به تعویق می اندازد.برای ساخت و ساز سلول های خونی و تامین اسید آمینه بدن نقش حیاتی دارد.گلوکز و کراتین دو ماده مهم در تولید انرژی هستند و در فرآیندسنتز خود،نیاز به گلیسین دارند.
9-ال-هیستیدین: در تولید گلبولهای سفید و قرمز خون بسیار اهمیت داشته و در تشکیل بافت های بدن نقش حیاتی دارد.
10-ال-پرولین: بسیار اهمیت دارد، زیرا یک جز مفید در تشکیل بافت ها است.
11-ال-سرین:به حافظه، عملکرد دستگاه عصبی کمک کرده و در تولید انرژی سلولی بسیار اهمیت دارد.
12-ال-تیروزین:در درمان بی خوابی، اضطراب و افسردگی و همچنین آلرژی ها مورد استفاده قرار گرفته است و در فعالیت تیروئید و غده هیپوفیز بسیار اهمیت دارد.فقدان این اسید آمینه همراه با پرکاری تیرئید است که تولید خستگی و ناتوانی می کند.کاهش تیروزین باعث کمبود نوراپی نفرین می شود که خود ایجاد افسردگی عصبی می کند.
13-ال-کارنیتین: عنصری است که در کنترل وزن و چربی بدن و همچنین کاهش خطر مشکلات قلبی کمک می کند.لیزین و ویتامین های B1,B6 همراه با آهن برای تولید این اسید آمینه در بدن ضروری هستند.
14-گاما آمینو بوتریک اسید: این اسید آمینه برای بدست آوردن آرامش ذهنی مهم است،زیرا سلولهای عصبی را از تحریک شدن باز می دارد،به مهار اضطراب و پیش فعالی کمک می کند.
15-ال-تورین: این اسید آمینه برای عضلات و اختلالات قلبی اهمیت داشته و به هضم چربی ها(در صفرا وجود دارد) و همچنین به هایپوگلیسمی و فشار خون بالا کمک می کند.این اسید آمینه به بیماری صرع و اضطراب مرتبط است.

16-اسید آمینه ال آرژنین:سنتز پروتئین و افزایش حجم عضلات ، رشد و باز سازی بافت های بدن و استخوان بندی، افزایش انرژی و توان برای همه ورزش های شدید، سوخت و ساز مناسب چربی و گلوکز، تولید هورمون های ضد پیری و بسیاری از عملکردهای دیگر.
آنزیم ها چه نقشی در بدن دارند:
آیا می دانستید که:آنزیم ها موادی هستند که به انجام شمار زیادی از فعالیت های بدن و تبدیل غذا و عناصر شیمیایی به سایر مواد مورد نیاز کمک می کنند؟آنزیم ها مواد را شکسته و به هم تبدیل می کنند،تا راحتر جذب شوند و یا عمکرد تازه ای پیدا کنند.به عنوان مثال آنزیم ها گوشت را به اسیدهای آمینه تجزیه می کنند و یا اینکه آنها می توانند از اسیدهای آمینه هورمون بسازند.
آنزیم ها از پروتئین ساخته شده اند و برای حفظ شمار زیادی از فعالیت های بدنی ضروری هستند.هزاران آنزیم مهم وجود دارد که برای حفظ واکنش های بدن اهمیت زیادی دارند.
آنزیم ها به از بین بردن سموم در روده بزرگ،کلیه ها،کبد،ریه ها و پوست کمک می کنند.
آنزیم ها توسط بدن تولید می شوند،با این حال ممکن است از میوه ها و سبزیجاتی مانند:انبه ، آواکادو، عنبه هندی، خیار،موز، مارچوبه و به خصوص از جوانه گندم و جو به دست آیند.البته مصرف طبیعی این مواد بسیار موثر تر است.
نکته مهم:یک حقیقت مهم آن است که اگر سبزیجات پخته و یا جوشانده شوند،آنزیم موجود در آنها ممکن است تخریب شود،زیرا آنزیم ها به گرما بسیار حساس هستند.
کلمه آز آخر آنزیم ها نشان دهنده عنصری است که آنزیم بر آن اثر می کند،به عنوان مثال لیپاز یعنی آنزیم بر روی لیپیدها (یا چربی)عمل می کند،فسفاتاز یعن آنزیم بر روی فسفر اثر می کند.
شناخته شده ترین آنزیم ها،آنزیم های گوارشی هستند:
آمیلاز:در بزاق وجود دارد.کربوهیدرات ها را می شکند تا روده جذب شوند.
پروتئاز:در شیره های گوارشی وجو دارد.پروتئین ها را می شکند تا قابل هضم گردند.
لیپاز:توسط لوزالمعده ترشح می شود.چربی ها را به اسید های چرب می شکند تا قابل هضم گردند.این آنزیم ها را می توان به عنوان مکمل های غذایی مصرف کرد و از ذخایر غذایی طبیعی به دست آورد.
کوآنزیم Q-10 چیست و چرا مهم است:
کو آنزیم بسیار شبیه به ویتامین E بوده و یک آنتی اکسیدان قوی می باشد.این عنصر باید از طریق یک تغذیه مناسب به خصوص در افراد پیر وارد بدن شود،زیرا در این افراد تولید این ماده با بالا رفتن سن و سال کاهش می یابد.کوآنزیم برای کاهش پیری سلول ها و افزایش کارآیی دستگاه ایمنی اهمیت دارد و در جذب کلسیم در سنین بالا بسیار مهم است.این ماده در ماهی ساردین و آزاد به خوبی یافت می شود.
لسیتین چیست:
یک ماده روغنی است که دارای توانایی تشکیل امولسیون و حل کردن چربی هاست.این ماده همچنین با توجه به نقش مهمی که در ایجاد حالت انتخابی در غشا سلولی دارد،یعنی فقط به عناصر ضروری اجازه داخل شدن به سلول را می دهد،یک جزء مهم در تما سلول های زنده به شمار می آید.این ماده برای عضلات و اعصاب و مغز انسان بسیار مهم است.
لسیتین عمدتا از کولین،اینوزیتول،ویتامین B و لینولئیک اسید(امگا 9)تشکیل شده است.لسیتین برای حل کردن چربی ها در کبد و کمک به حل کردن سنگ های کبدی تشکیل یافته ضرورت تام دارد.