تست تغذیه و پیشگیری از بیماریها
تحت نظارت انجمن بین المللی تغذیه کانادا

سلام دوست عزیز:

ما در اینجا پرسشنامه ای را به شما معرفی می کنیم که به این واسطه شما می توانید به کمبود های بدن خود پی ببرید و با روش تغذیه درمانی طبیعی و ارگانیک به رفع مشکلات خود بپردازید.از مشکلات پوستی تا ریزش مو و بیماریهای داخلی،چاقی و لاغری و کوچک شدن سینه ها و بهم ریختگی هورمونهای زنانه و مردانه و اختلالات pms و دیابت و غیره.
ما شما با یک پرسشنامه طلایی یا آزمایش جامع تغذیه ای آشنا می شوید که پیشرفته ترین ابزار تشخیصی می باشد و هم اکنون در سراسر آمریکا-کانادا و سایر کشورهای پیشرفته جهان مورد استفاده پزشکان و مشاورین تغذیه قرار می گیرد.
زمانیکه فرد دارای ناراحتی های مشخصی است،حتما لازم است به پزشک مراجعه نموده و برای رفع ناراحتی خود چاره جویی کند.حال اگر آزمایشات پزشکی و درمانهای متعارف انجام شده باشد ولی فرد همچنان دارای علائم و ناراحتی های قبلی باشد ،آنگاه این ابزار بسیار پیشرفته می تواند بزرگترین کمک را به شرح ذیل عرضه کند:
تشخیص کمبودهای مواد غذایی پایه ای
تشخیص عدم توازن در هضم و جذب مواد غذایی
تشخیص موادی که در بدن بیش از نیاز انباشته شده است
تشخیص کمبودهای عناصر معدنی
تشخیص کمبود ویتامینها و سایر عوامل غذایی
تشخیص مسومیت ناشی از آلودگی های زیست محیطی
تشخیص عملکرد غدد و ارگانهای مهم بدن
تشخیص عدم توازن در سوخت و ساز
کمبودهای تغذیه ای بدن و شروع بیماریها
باید بدانید که بسیاری از بیماریها ریشه در سوء تغذیه دارد و چقدر اهمیت دارد تا قبل از اینکه ناراحتی ساده ای به یک بیماری حاد و جدی تبدیل شود،بتوانیم آن را شناسایی کرده و نسبت به رفع کمبود مربوطه اقدام اساسی انجام دهیم.
آنجه این تست تغذیه انجام می دهد با آزمایشات متعارف پزشکی قابل مقایسه نیست و آنچه با آزمایشات پزشکی قابل تشخیص است با تست تغذیه نمی توان بدست آورد و لذا این دو روش مکمل یکدیگرند،(با این تفاوت مهم که تست تغذیه طبیعی امکان پیش بینی و پیشگیری را قبل از وقوع بیماری فراهم می سازد.)
ارزیابی و جواب این آزمایش در چهارچوب طب تغذیه طبیعی زیر نظر سازمان بین المللی مشاورین تغذیه آمریکا-کانادا و به منظور پیشگیری و پیش بینی ارائه می شود.توجه داشته باشید که گزارش و پیشنهادات ارائه شده در جواب این تست تغذیه،جایگزینی برای درمانهای متعارف دارویی، رسیدگی های پزشکی و بیمارستانی نمی باشد.
چنانچه شما به سوالات تست تغذیه جوابهای صحیح داده باشید،گزارشی را به دست شما می رسانیم که با دقت نسبتا زیادی ریشه ی بسیاری از ناراحتی ها و علائم بیماری را که مرتبط به کمبود ویتامین ها و عناصر معدنی،مسمومیت های زیست محیطی و کم کاری ارگانها و غدد بدن است ، نشان می دهد.
مشاور تغذیه و پزشک با تفسیر جوابهای این تست قادر خواهد بود تا برنامه تغذیه و مکملهای غذایی مناسب را طراحی نموده و در صورت لزوم شما را به پزشکان متخصص معرفی کند.شما با اجرای برنامه پیشنهای که به شما داده خواهد شد،از تشدید علائم بیماری هشدار دهنده که قطعا" منجر به بیماری خواهد شدجلوگیری نموده و اگر بیمار باشید به شما کمک خواهد نمود تا از عوارض نامطلوب داروهای مورد مصرف شما کاسته شود و درمان دارویی شما موثرتر عمل نماید.
تغذیه طبیعی و ارگانیک و سالم
 
باید بدانید بر اساس اصول طب تغذیه طبیعی:
بدن انسان یک نظام خود درمانگر و خود ترمیم است و پزشکان و درمانگران وظیفه هموار کردن راه را به عهده دارند.
انسان در هر سنی می تواند از سلامت کامل بهره ببرد و چیزی به عنوان عوارض بالارفتن سن، در پایگاه علمی وجود ندارد.
همه ی بیماریها قابل درمان هستند مگر آنکه در اثر بی توجهی و پیشرفت بیماری ضایعه پایداری ایجاد شده باشد.
علائم هشدار دهنده را که به مثابه چراغ خطر بدن انسان عمل می کند نبایستی با داروی شیمایی و غیره سرکوب نمود بلکه بایستی با تفسیر این علائم و اقدام به موقع، از بروز حادثه جلوگیری کرد.
طب تغذیه و سایر مکاتب درمانی طبیعی،انسان را در کل می نگرد و لذا چهار بعد:1-جسم2-فکر3-ذهن4-احساس ، عاطفه ، روح و روان فرد را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد.
طب تغذیه طبیعی برای همه ی سنین و هر شرایطی اعم از اینکه در حال درمان دارویی باشید یا نباشید،برنامه موثر دارد که با ساختار طبیعی شما کاملا هماهنگ و مکمل درمان دارویی شماست.
این تست تغذیه در قالب یک دفترچه می باشد که شما بایستی به سوالات آن دقیق جواب دهید.پاسخ های شما آنالیز می شود و در چند جدول از وضعیت کامل جسمی و یک دستور مصرف غذایی یا مکمل غذایی با رعایت نکاتی در بر طرف شدن بیماری یا پیشگیری از آن تحت نظارت انجمن و زیر نظر مشاور تغذیه ارائه می شود.
 
چه مواردی و مشکلاتی را به طور دقیق در این تست تغذیه به دست می آورید:
نشان دهنده کمبود ویتامین های گروه B یا B کمپلکس،ویتامین A,P,A,D,E,C ،کولین ،اسید فولیک.
وضعیت فیبر و آب بدن ،اسید های چرب ،پروتئین ،اسید آمینه های ضروری شامل :لیزین ،متابونین، فنیل آلانین، تریپتوفان.
وضعیت انباشت سموم و فلزات و مسمومیت املاح بدن.
وضعیت املاح ضروری بدن و اختلال در عمکرد غدد و ارگان ها.
وضعیت ترشحات ،کم و پرکاری و اختلال اسید معده،کبد و کیسه صفرا،روده بزرگ و کوچک،غده فوق کلیوی،غدد جنسی،کلیه و مثانه،غده لوزالمعده یا پانکراس،غده تیروئید،هیپوفیز و تیموس.
وضعیت حساسیت ها،سلسله اعصاب،گردش خون،افت قند خون،انگل در روده ها،اختلالات هورمونی،قارچ کاندیدا آلبیکان.
وضعیت مشکلات خونی و حتی سرطان خون،مشکلات بهم ریختگی سطح هورمونهای زنانه و مردانه،چرب بودن کبد،عوامل ایجاد یبوست و اسهال،چاقی و لاغری و ریزش مو.(مکمل های غذایی در رژیم چاقی و لاغری پیشنهاد می شود.)
پوکی استخوان و عوامل بی خواب و پر خوابی و دیابت(درمان و کنترل قند خون در دیابت با مکمل های غذایی و ژل آلوئه ورا) و افزایش و کاهش قند خون و بیماریهای پوستی و نا فرمی سینه ها(مکمل غذایی در زمینه مشکلات نافرمی سینه داده می شود.)
عوامل کمبودی که منجر به استرس و عصبانیت ها و اضطراب در اثر بهم ریختگی هورمونی و کمبودهای بدنی ایجاد می شود.
وضعیت کمبود امگا 3 و 9  و اسید های چرب ضروری بدن و مشکلات گرفتگی عروق و مفصلی و عفونت های بدنی و عواملی که باعث عدم جذب یکسری مواد غذایی می شوند را نشان می دهد.
"در جایی که امکان استفاده از غذا ست،دست نیاز بسوی دارو دراز نکن."(زکریای رازی)
"غذای تو تنها داروی توست و داروی تو غذای مخصوص توست."(بقراط حکیم)
"اعتدال در غذا نگه دارید تا سلامتی از شما دور نشود."(ابو علی سینا )
جهت اطلاعات بیشتر و دریافت دفترچه تست تغذیه با ما تماس بگیرید.