ترکیبی از روغن ماهی و زیتون خالص دارای امگا 3 و 9 طبیعی بدون جیوه :

اکنون مکمل غذایی جدید و پیشرفته حاوی تلفیقی مناسب از روغن کالاماری Calamari غنی از اسید چرب ضروری DHA یا امگا 3 و نیز روغن زیتون یا امگا 9 (اسید اولئیک) است. این یک ترکیب منحصر به فرد شرکت فوراور لیوینگ است که نه تنها روزانه 33 درصد بیشتر اسید چرب DHA  یا امگا 3 را برای بدن فراهم می کند، بلکه باعث تعادل کامل اسید DHA و EPA برای سلامتی  بدن می شود.

مهمترین ترکیبات این مکمل غذایی یعنی امگا 3 ، شامل  اسید چرب EPA (اسید ایکوزاپنتانوئیک) و DHA (اسید دوکوزاهگزانوئیک) است که نه تنها موجب کاهش احتمال بروز بیماریهای فلبی می باشند بلکه با پاک کردن دیواره شریان ها دارای نقش محافظتی هستند.مطالعه دیگری که 30 سال به طول انجامید نشان داد که اسیدهای چرب غیراشباع دیگری که امگا 9 یا اسید اولئیک نامیده می شوند به دلیل خاصیت کاهش کلسترول خون جایگزین تغذیه ای مناسبی برای چربی های اشباع حیوانی هستند.این گروه عناصر غذایی در فرآورده های گیاهی مثل روغن زیتون یافت می شوند. درکشورهای مدیترانه ای که مقادیر زیادی روغن زیتون مصرف می کنند نیز میزان ابتلا به بیماری های کرونری و سرطان بسیار پایین است.

فوائد فراوان اسید EPA و DHA در امگا 3 تنها محدود به سیستم عروقی نمی شود و کمبود این 2 ماده مغذی می تواند سبب ایجاد مشکلات جدی شود. به طوری که برای عملکرد صحیح سایر قسمت های بدن ضروری هستند،مثلاً سبب رشد و نمو و سلامت بافت های چشمی و مغزی می شود و سبب بهبودی بیماری های التهابی مثل آرتروز می گردد.کمبود امگا 3 منجر به مشکلات بینایی، ضعف عضلانی ،ناراحتی های جلدی، احساس خارش و سوزش در بازوها،پاها و تغییرات رفتاری است.
ترکیبات این مکمل غذایی دریایی و گیاهی کل سیستم بدن را متعادل می سازد .امگا 3 حیاتی در تعادل با میزان امگا 6 می باشد و این تعادل از اهمیت به سزایی برخوردار است اکثر مردم متوجه نیستند که چه زمانی باید امگا 3 دریافت کنند ،طبق آمار ثبت شده تعادل در رژیم غذایی امگا در برگیرنده میزان سالم امگا از 1/1 تا حداکثر 4/1 واحد می باشد متاسفانه بیشتر رژیم غذایی در برگیرنده میزان ناسالمی از امگا 6 می باشد .
آنچه بطور سنتی از غذاها ،روغن سبزیجات ،کره گیاهی و دانه های روغنی استخراج  شده است به علاوه اینکه بیشتر رژیم غذایی دارای میزان کمی از روغن امگا 3 است که این مورد میزان ناسالمی از امگا 6 را ایجاد می کند و این میزان تا 30 واحد نیز بالاتر می رود  ، نکته کلیدی  این است که بایستی به میزان سالم افزایش در مصرف امگا 3 و کاهش مصرف امگا 6 داشته باشیم.
این مکمل غذایی نه تنها میزان کل دریافتی امگا 3 را افزایش می دهد بلکه در هر وعده میزان امگا 3 دریافتی را تا 3 برابر بیشتر می کند که امگا 3 بیشتر در مغز،قلب و چشم وجود دارد.فقط به عنوان کلسیم که یک ماده اساسی برای ساخت استخوان است بکار می رود.امگا 3 سلولهای مغز،شبکیه چشم ،قلب و دیگر قسمتهای سیستم عصبی را بهبود و عملکرد آن را بهتر می سازد.به علاوه میزان امگا 3 دریافتی بایستی مرتبط با کاهش میزان خطر افت توان ذهنی در اثر کهولت سن باشد هیچ اسید چرب دیگری در این خصوص وجود ندارد.

گروه دیگری از مواد غذایی که برای داشتن بدن سالم ضروری اند، اسیدهای چرب می باشند. این گروه وظایف متنوع و فراوانی دارند. اسیدهای چرب در ساختمان غشاء محافظی که اطراف هر یک از سلولهای بدن ما را احاطه کرده است شرکت دارند. همچنین به عنوان واحدهای ساختمانی چربی های خاصی در بدن که در مقادیر کافی بر محافظت اندام های داخلی و گرم نگهداشتن بدن لازم است به کار می رود. اما تمام اسیدهای چرب این خواص را ندارند.

امگا 3 و 9 طبیعی و خالص در مکمل غذایی آرکتیک سی فوراور لیوینگ

تحقیقات علمی نشان می دهد که مصرف اسیدهای چرب اشباع که غالباً در چربی های حیوانی مخصوصا محصولات کارخانه ای یافت می شوند موجب افزایش سطح کلسترول خون و افزایش احتمال بروز حمله های قلبی می شوند در حالی که چربی های غیراشباع بیشتر در روغن های گیاهی یافت شده و اثرات معکوس دارند. مطالعه ای بر روی ماهیگیران ژاپن واسکیموها که بیش از 10سال به طول انجامید نشان داد که احتمال بروز بیماری های قلبی و همچنین دیابت، فشار خون بالا و سرطان های رایج در کشورهای غربی در این افراد کمتر است، تعجب آور اینکه بسیاری از اسکیموها دارای رژیم غذایی با بیشترین مقدار چربی حیوانی نسبت به رژیم های غذایی مردم سایر نقاط جهان اند.
تحقیقات بعدی نشان داد عناصر غذایی خاصی که در روغن ماهی سا امگا 3 یافت می شوند موجب کاهش سطح کلسترول و تری گلیسیرید در خون و بنابراین کاهش احتمال بروز حملات قلبی است.این عناصر غذایی امگا3 نامیده می شوند که گروهی از اسیدهای چرب غیر اشباع هستند که بدن قادر به ساختن آنها نمی باشد و باید از طریق غذا دریافت شوند.

ویلیام لندز،پروفسور شیمی زیستی دانشگاه Illinois شیکاگو می گوید:بهترین راه برای بهره مند شدن از مزایای اسیدهای چرب امگا 3 مصرف هرچه بیشتر غذاهای دریایی است.با وجود تمام منافع چربی های غیر اشباع گیاهی، مجبوریم تا آنها را با مصرف چربی ها امگا 3 بدست آمده از ماهی ها متعادل سازیم.
Forever Living با فرموله کردن این مکمل غذایی قصد دارد تا از تجربیات تحقیقات اخیر در زمینه علوم تغذیه استفاده کند، با تلقیق اُمگا 3 و اُمگا 9  مکمل غذایی متعادل و بی ضرری ساخته می شود که موجب کاهش کلسترول و تری گلیسیرید خون است.
در مکمل غذایی آرکتیک سی فوراور برای استفاده از خواص روغن زیتون امگا 9 و روغن ماهی امگا 3 از هر دو آنها با یک فرمول مناسب استفاده شده است و این مکمل غذایی دارای روغن تصفیه شده و تلغلیظ شده ماهی آب های سرد یا دریای قطب شمال است که منبع چربی های غیراشباع می باشد.همچنین منبع غنی از اسیدهای چرب امگا 3 دارای EPA،DHA و نیز اولئیک اسید یا امگا 9 بدست آمده از روغن زیتون است.
امگا 3 در مقایسه با امگا 6:
رژیم غذایی امروزی ما مملو از اسیدهای چرب،غذاهای سرخ کرده، روغن سبزیجات (سویا، بادام زمینی،Safflower یا همان گل آفتاب گردان و غیره) می باشد، گوشت با مجرای تغذیه غلات، کره های ساختگی و تعدادی دیگر است.افراط و زیاده روی در مصرف امگا ۶ موجب التهاب ناسالم در بدنتان می شود و همچنین باعث آسیب رساندن به بافتها و افزایش خطر ابتلا به سرطان، دیابت، آکنه و بیماری های قلبی و عروقی و دیگر بیماریهای مزمن است. از سوی دیگر، امگا 3 با التهاب مقابله کرده و اثرات مضر امگا 6 را خنثی می کند.
با مصرف مکمل غذایی امگا 3 و 9 فوراور لیوینگ  می توانید توازن سالمی از اسیدهای چرب لازم را کسب کنید. هر کپسول ژل ای مانند با غلظت بالایی از روغن های ماهی آب های قطب شما و زوغن زیتون برای بهبود سلامتی و از خالص ترین منابع سرتاسر جهان پر شده است.طی یکسری مطالعات انجام شده بر کاهش وزن نیز نشان داده شد افرادی که  امگا 3 را به عنوان مکمل در رژیم غذایی خود استفاده می کردند،کاهش وزن بیشتری نسبت به افرادی که همان ورزش ها را بدون مصرف امگا 3 انجام دادند،داشته اند.

تعادل بین امگا 3  با امگا 6 در بدن:
در مورد انواع  امگا یک تعادل مهم وجود دارد که اکثر مردم از آن اطلاع ندارند. بطور دیرینه، رژیم های متعادل تغذیه حاوی نسبتی سالم از امگاهاست. متاسفانه، بسیاری رژیم های غذایی شامل میزان امگا ۶ است که این نوع امگا ناسالم است و از غذاهای سرخ کرده، روغن سبزیجات، محصولات کره ای، چربی حیوانی که از غلات تغذیه کرده اند و از دیگر غذاهای آماده و راحت بدست می آیند. به علاوه، بسیاری رژیم ها از لحاظ مصرف ماهی و امگا 3 ناچیز هستند که باعث ایجاد نسبت ناسالم امگا 6 و امگا 3 می شوند. برای بازگشت به نسبت سالم، باید مصرف امگا 3 را افزایش داد و مصرف امگا 6 را کاهش داد. امگا 3 بطور طبیعی در بدن و به خصوص مغز، قلب و چشم ها یافت می شود. همانطور که کلسیم برای ساخت استخوان های قدرتمند ضروری است، DHA نیز برای سلولهای مغز، شبکیه، قلب و رشد و عملکرد مناسب دیگر بخش های سیستم عصبی در تمامی مراحل زندگی لازم است. همچنین مصرف آن با کاهش خطر ابتلا به تحلیل حافظه در اثر بالا رفتن سن مرتبط است. هیچ کدام از اسیدهای چرب دیگر این رابطه را نمایش نمی دهند.

مکمل غذایی آرکتیک سی جدید فوراور لیوینگ امگا 3 و 9

مکمل غذایی فور اور آرکتیک سی امگا 3  و 9 فوراور یک محصول ضد التهاب و ترمیم کننده بدون جیوه :

این محصول با کیفیت بالا حاوی روغن زیتون و روغن ماهی آب های سرد بدون جیوه می باشد. امگا 3، اسید چرب ضروری برای رشد و ترمیم و نیز بهبودی کلی است. تاثیرات آن شامل فشار خون پایین، کاهش لخته خون، بهبود عملکرد مغز و پاسخ ایمنی قوی تر ست. 
به علاوه اسیدهای چرب سالم مواد پایه ای برای سلولها و اندامها هستند. درست همان طور که از چوب برای پر کردن سوراخهای خانه چوبی تان استفاده می کنید بدن شما به اسیدهای چرب نیاز دارد تا بریدگیها و تخریب سلول ها توسط رادیکال های آزاد که هر روزه در بدن ایجاد می شود را ترمیم نماید. اگر امگا 3 با درمان پزشکی مناسب همراه شود به رفع بیماری، آلرژی کمک می نماید. 
اگر فکر می کنید امگا 3 کافی از رژیم غذایی تان دریافت نمی کنید (از روغن زیتون، کانولا، ماهی و آجیل ها) آرکیتک سی فور اور لیوینگ را انتخاب کنید. 

ترکیبات محصول Arctic-Sea omega-3 Forever:
روغن طبیعی ماهی شامل (ماهی کولی، ماهی آزاد، ماهی ساردین قطب شمال)، روغن کالاماری، ژلاتین ،روغن زیتون، گلیسیرین، آب تصفیه شده، ویتامین E (دی- آلفا توکوفرول).

جدول ارزش غذایی محصول آرکتیک سی امگا 3 فوراور لیوینگ:

مکمل غذایی آرکتیک سی امگا 3 فوراور لیوینگ

نحوه مصرف:بزرگسالان 3 بار در روز هر بار 2 کپسول با غذا مصرف شود.کپسول ها را می توان باز کرد یا شکست و برروی پوست سالم قسمت داخلی مچ دست و ران ها ماساژ داد.
نکات کلیدی مکمل غذایی آرکتیک سی فوراور لیوینگ:
اسیدهای چرب امگا 3 در کاهش بیماری های قلبی نقش دارند.
اسیدهای چرب امگا 3، امگا 9 درکاهش کلسترول خون مؤثرند.
در بیماری های آرتریت و ترمیم آسیب دیدگی غضروفی، فشارخون، کند ذهنی و مشکلات پوست و زیبایی مفید است.
در بحث درمان چاقی بسیار موثر برای افراد می باشد.

 

توجه کنید، محصولات مورد بحث شده در این مقاله و سایت دارو نیستند و برای تشخیص ، کاهش، درمان یا جلوگیری از یک بیماری خاص و یا طبقه ای از بیماری نیست.در صورتی که مشکل خاص یا بیماری دارید با پزشک خود مشورت کنید.