مکمل غذایی لین فوراور،دارای فیبر گیاهی خاص و پروتئین ویژه برای اتصال به چربی ها و از بین بردن آن،جلوگیری از چاقی و کاهش سایز و وزن ،بدون تحلیل عضلات بدن،عدم جذب چربی ها و کربوهیدرات اضافی،کمک به درمان دیابت و هیپوگلیسمی یا کاهش قند خون می شود.

این محصول کنترل وزن،دو عنصر کاکتوس خاردار دارای میوه های قرمز رنگ و پروتئین استخراج شده از لوبیای سبز را با هم ترکیب می کند که می تواند به کاهش جذب کالری های چربی و کربوهیدرات در بدن کمک کند.همچنین به شما در دستیابی به وزن ایده آل ،کاهش وزن ،کنترل قند خون و ترشحات انسولین و رشد عضلانی کمک بسیار موثری می کند.

مکمل غذایی لاغری لین فوراور

اولین ترکیب مکمل غذایی لین فوراور، یک نوع فیبری غذایی است که از گیاه Nopal یا همان کاکتوس خاردار بدست می آید یا فیبری که از کاکتوس Opuntia ficus-Indica آپونتیا فیکوس ایندیکا بدست می آید. مطالعات نشان داده که این فیبر منحصر به فرد در مقایسه با دیگر گیاهان و مواد غذایی توانایی بالایی در اتصال به چربی ها و از بین بردن آنها و رفع چاقی موضعی و کاهش وزن دارد.

مطالعات نشان می دهند که اضافه وزن نقش مهمی در بیماری هایی مانند بیماری قلبی، مشکلات تنفسی و عدم تعادل هورمونی ایجاد می کند. بیش از 66 درصد از مردم آمریکا که سن آنها بالای 20 سال هست،مشکل اضافه وزن دارند. بیشتر ما می توانیم کاهش چند کیلو وزن را تحمل کنیم اما تغییر سبک زندگی واقعا دشوار است. میوه کاکتوس خاردار موجود در این ترکیب کپسول لین فوراور می تواند به افزایش متابولیسم کمک کند و باعث شود شما چربی بیشتری بسوزانید. اگر در کنار آن ورزش هم انجام دهید و رژیم غذایی مناسب داشته باشید می توانید وزن زیادی کم کنید. فیبر محلول موجود در میوه قرمز رنگ کاکتوس خاردار عبارتند از همی سلولز، پکتین، پلی ساکاریدها، موسیلاژها و صمغ ها و برای ایجاد جلوگیری از جذب گلوکز در روده بسیار مفید هستند.فیبرهای میوه کاکتوس خاردار شامل : لیگنین و پکتین، اشتها را نیز کاهش می دهند که عامل مهمی در کنترل وزن به شمار می آید.

علاوه بر آن میوه کاکتوس خاردار(آپونتیا فیکوس ایندیکا)مشکلات گوارشی مانند اسهال و سندرم روده تحریک پذیر را درمان کرده و برای مشکلات بزرگی پروستات نیز مفید است. یکی از با ارزشترین خواص آن توانایی چسبیدن به چربی های سخت شده و قهوه ای می باشد. این گیاه قدرت شگفت انگیزی در کاهش وزن و مدیریت وزن دارد. یک مطالعه کنترل شده که در این زمینه انجام شد نشان داد که فیبرهای کاکتوس خاردار وقتی با چربی اضافی برخورد می کنند کار جالبی انجام می دهند: فورا به چربی متصل شده و باعث بزرگ شدن مولکولها می شوند و در نتیجه دیگر این مولکولهای چربی به خاطر اندازه بزرگشان نمی توانند جذب بدن شوند بنابراین از بدن خارج می شوند. این عملکرد به کاهش سطح کلسترول در بدن نیز کمک می کند. این واکنش منجر به احساس سیری تا مدت طولانی پس از صرف غذا می شود چون زمان بیشتری طول می کشد تا غذا هضم شود.
تاثیرات درمانی در کاهش و تنظیم قند و خون و دیابت:میوه بیضی شکل کاکتوس یا گلابی خاردار کاکتوس که در مکزیک به عنوان انجیر هندی شناخته می شود چند تاثیر دارویی نشان داده است. پروفسور وینستون متخصص تغذیه می گوید گلابی خار دار می تواند به دیابت و کاهش سطح قند خون کمک کرده و فواید دیگری نیز برای سلامتی ارائه دهد.
توانایی گلابی خار دار کاکتوس در کاهش سطح قند خون به خوبی در مطالعات زیادی مشخص شده است. در طب سنتی مکزیک انجیر هندی برای درمان دیابت نوع 2 مورد استفاده قرار می گرفته است.
محققان مکزیکی دریافته اند که وقتی افراد دارای دیابت غیر وابسته به انسولین میوه کاکتوس خار دار کباب شده داده می شود، کاهش قابل توجهی در سطح قند خون آنها مشاهده می شود.
در مطالعات اخیر مشخص شده است که مصرف روزانه 250 میلی گرم از این گیاه سطح کلی کلسترول و ال دی ال را کاهش می دهد. کلسترول HDL و تری گلیسیرید در این مطالعه تغییری نکردند.
در هند میوه کاکتوس خاردار برای درمان سیاه سرفه و آسم مورد استفاده قرار می گیرد.
میوه  کاکتوس خاردار کاکتوس و عناصر دیگر کاکتوس به شکل ژل یا مربا، میوه یا غذا مورد استفاده قرار می گیرند.
کاکتوس به طور طبیعی در آریزونا، مکزیک و بخشهای دیگر جنوب غرب آمریکا یافت می شود. این گیاه به صورت تجاری در کالیفرنیا نیز رشد کرده و به هند و اروپا صادر می شود.
برای بسیاری از افراد دیابتی یا پیش دیابتی انجیر هندی جایگزین کاملی برای داروهای تجویز شده قند خون به شمار می آید. بدون هیچ عارضه منفی قند خون را تنظیم می کند و آسیبی به کبد وارد نمی کند (این یکی از اصلی ترین عوارض داروهای تنظیم کننده قند خون است). نکته: استفاده از داروهای تجویزی را متوقف نکنید مگر این که تحت نظارت پزشک یا متخصص باشید.

میوه کاکتوس خاردار ماده تشکیل دهنده اصلی بسیاری از مکمل های بسیار موثر خوراکی تنظیم کننده قند خون است.
پزشکی مرسوم از جمله شرکت های دارویی و سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا FDA نمی خواهند مردم درباره این گیاه چیزی بدانند چون هزاران میلیون دلار در سال از فروش داروهای دیابت عایدشان می شود و بنابراین عامدانه مردم را از آن بی خبر نگه می دارند.
بیشتر پزشکان هرگز درباره میوه کاکتوس یا تاثیرات تنظیم کننده قند خون این میوه چیزی نشنیده اند چون استفاده از گیاهان دارویی در دانشکده پزشکی تدریس نمی شود.
بومیان آمریکا که از همه گیری دیابت رنج می برند، نا امیدانه به استفاده دارویی از گیاهان بیابانی روی آورده اند. اگر گلابی خاردار کاکتوس به طور گسترده کشت و برداشت شود و برای کمک به قند خون مورد استفاده قرار بگیرد، میزان دیابت کاهش قابل توجهی خواهد داشت اما پزشکی مرسوم که غالب شده است، اطلاعات واقعی درباره مکمل های غذایی را عمدا انکار می کند.

دومین ترکیب منحصر به فرد مکمل غذایی لین فوراور، پروتئین خاصی است که از لوبیای گیاه Phaseolus Vulgaris بدست می آید که همان لوبیای سفید ولگاریس است.این پروتئین باعث کند کردن جذب قند و کربوهیدرات اضافی توسط روده کوچک در بدن و مانع از فعالیت آنزیمی می شود که مواد نشاسته ای را در فرآیند پالایشی کبد به گلوکز تبدیل می کنند.

خاصیت عدم جذب نشاسته با عصاره لوبیای ولگاریس یا سفید در چاقی:
از دو دهه پیش میزان چاقی بسیار افزایش یافته است. از زمانی که دانشمندان تاثیرات چاقی بر سلامت عمومی را شناخته اند به دنبال راههایی برای کمک به مردم در کاهش وزن بوده اند. تحقیقات نشان داده است که همبستگی مثبتی بین مصرف زیاد کربوهیدرات های پیچیده و چاقی وجود دارد بنابراین منافع محققان بر روی روش های عملی برای کاهش کربوهیدرات های پیچیده (شامل شکر، آرد ، برنج تصفیه شده و شیرینی جات مصنوعی یا شیرین کننده های صنعتی) در رژیم های غذایی تلاش کردند.

برخی از آنها به دنبال مکمل های غذایی به نام بازدارنده نشاسته هستند. از آنجا که مشخص شده است مصرف زیاد همه مواد مغذی پر حجم از جمله کربوهیدرات ها در ایجاد چاقی نقش دارند، دانشمندان بر روی چگونگی مهار نشاسته که می تواند در کاهش وزن موثر باشد تحقیق می کند.

این لوبیا باعث جلوگیری از آنزیم طبیعی موجود در بزاق و پانکراس به نام آلفا آمیلاز است که کربوهیدرات ها را به قندهای ساده تبدیل می کند و این کار می تواند مانع جذب کالری های کربوهیدرات ها توسط بدن و در نتیجه کاهش وزن و از بین رفتن چاقی های موضعی شود.
نتایج آزمایشی کاهش وزن با عصاره لوبیا ولگاریس:
مطالعه ای در مجله Internal Journal of Medical Science منتشر شد که در آن به 60 فرد دارای مقداری اضافه وزن دارونما یا عصاره لوبیای بسیار غلیظ شده یک بار در روز داده می شود. این تک دوز روزانه 30 دقیقه پیش از یک وعده غذایی حجیم سرشار از کربوهیدرات ها داده می شود. در مدت 30 روز مطالعه، افراد شرکت کننده که عصاره لوبیا دریافت کرده بودند به میزان قابل توجهی کاهش بیشتری در وزن ،عدد BMI، چربی، ضخامت بافت چربی و اندازه ران، باسن،کمر در مقایسه با گروه کنترل (دارونما) نشان دادند. در حالی که توده بدنی اصلی آنها حفظ شده بود. در یک مطالعه مشابه نتایج مشابهی دیده شد و 92 درصد از گروهی که عصاره لوبیای سفید دریافت کرده بودند، کاهش وزن مشاهده شد در حالی که در گروه دارونما این مقدار 62 درصد بود.
دکتر Duffy MacKay در این زمینه می گوید با این که عصاره لوبیای سفید ممکن است برای صنعت مکمل تغذیه مفید باشد و نتایج برخی از مطالعات نشان می دهد که استفاده از آن بی خطر بوده و نوید بخش است، اما کمک به افراد دارای اضافه وزن در کاهش وزن نیاز به ورزش و رژیم غذایی سالم نیز می باشد. او اظهار می کند مکمل های غذایی کاهش وزن جادو نمی کنند.

 

 

 

جلوگیری از جذب کربوهیدرات ها با استفاده از عصاره لوبیا سفید:
معمولا وقتی کربوهیدرات می خورید بدن شما آن را به شکر تبدیل کرده و وارد جریان خون می کند و به صورت چربی ذخیره می کند. با این حال مشخص شده عصاره یا پروتئین لوبیای سفید مانع تجزیه کربوهیدرات ها به قندهای ساده در معده و در نتیجه عدم جذب کالری های آنها در بدن می شود.
طبق نظر دکتر اوز OZ شما باید عصاره لوبیای سفید را پیش از وعده غذایی حاوی نشاسته یا کربوهیدرات مصرف کنید. همچنین می توانید لوبیای سفید خالص را مصرف کنید اما باید مقدار زیادی از آن را مصرف کنید تا همان فواید یک قرص عصاره لوبیای سفید را دریافت کنید.
برای به حداکثر رساندن تاثیر این مکمل غذایی،باید به یاد داشته باشید که می بایست رژیمی سالم و ورزش منظم برای کنترل وزن خود به همراه این مکمل داشته باشید تا به وزن مورد نظر برسید.

عنصر دیگر کرومیوم یا پیکولینات کروم در درمان چاقی:
کروم یک ماده معدنی است که به طورمستقیم بر روی متابولیسم سلولی عمل می کند.در نتیجه کروم به منظور فعالیت ترشحات انسولین ضرورت تام دارد.این عنصر یک کوفاکتور ضروری محسوب می شود.انسولین به طرز باورنکردنی در تنظیم متابولیسم کربوهیدرات ها (قندها) ، چربی ها و پروتئین ها اهمیت دارد.این پیکولینات کروم ترکیبی حاوی کروم است که توسط (آزمایشگاه تحقیقات تغذیه انسانی) تحت حمایت وزارت کشاورزی ایالات متحده تهیه شده است.خواص درمانی حیرت آوری در پیکولینات کروم یافت شده است.آکادمی ملی مصرف 50 تا 200 میکروگرم کروم را در یک رژیم غذایی مناسب توصیه می کند.مشخص شده است که ورزش و مصرف بالای قند نیاز بدن به کروم را افزایش می دهد.
فقدان کروم در بسیاری از رژیم های غذایی باعث بروز بسیاری از مشکلات مرتبط با کنترل وزن،انرژی و اختلال در تکامل و رشد عضلانی می شود.برای فعالیت صحیح انسولین و اطمینان از اینکه قند به نحو کارآمدی در داخل سلولها مصرف شود و مانند بیماری دیابت در خون تجمع نکند،وجود عنصر کروم بسیار ضرورت دارد.
مشخص شده است که انسولین و کروم در وارد شدن کارآمد پروتئین های حل شده از خون به داخل سلولها نقش مهمی بازی می کنند.این پروتئین ها برای ایجاد بافت های عضلانی جدید و همچنین بافت سایر اندام ها مانند قلب،کبد و کلیه ها مورد استفاده قرار می گیرند.دلیل مصرف کروم آن است که این عنصر علاوه بر کمک به مصرف شدن کربوهیدارت ها به عنوان منبع انرژی،به جای ذخیره آنها در بدن به شکل چربی،توده عضلانی بدن را افزایش می دهد.

دکتر فیشر در کتاب خود تحت عنوان(برنامه غذایی کروم)می گوید:"کروم در صورت استفاده می تواند به نحو قابل ملاحظه ای به تشکیل عضلات و کاهش چربی بدن کمک می کند،علاوه بر این کروم کمک زیادی به کاهش کلسترول خون و کنترل متابولیسم قند خون می نماید."
دکتر فیشر مصرف(پیکولینات کروم) را به عنوان مناسب شکل آن برای افزایش فعالیت انسولین بدن توصیه می کند.
مشخص شده است که پیکولینات کروم بدون تاثیر بر بافت عضلانی به خلاص شدن از چربی ها کمک می کند که این امر به خاطر تسریع در سوزاندن نوع خاصی از چربی به نام (چربی قهوه ای)است.
یک خاصیت مهم کروم آن است که انرژی را افزایش داده و تمایل به خوردن قند یا شکر تصفیه شده یا مشتقاتی از شکر و شیرینی،آرد سفید یا آرد بدون سبوس و غیره را سرکوب می کند،زیرا باعث می شود که انسولین موجود به نحو موثرتری عمل کند و این امر در افراد مبتلا به دیابت کمک بزرگی به شمار می آید.

افزایش انرژی،بنیه و مقاوت بیشتر بدن: تقریبا تمام انرژی بدن از قند خون ناشی می شود که از کربوهیدارت ها منشا می گیرد و بقیه آن ناشی از سوزندان چربی ها و پروتئین هاست.این دو مورد آخر مواد قابل احتراقی با کارایی کمتر هستند.
وجود هورمون انسولین و ماده معدنی کروم نه فقط باعث جذب سریع قند توسط خون را تضمین می کنند،بلکه باعث تبدیل سریع آن به گلیکوژن می شود که فرم خاصی از گلوکز ذخیره شده برای استفاده در مواقع ضروری است.
کربوهیدرات ها ابتدا در بدن به گلوکز یا قند انرژی بدن و سپس به گلیکوژن تبدیل شده و آنگاه در کبد و عضلات ذخیره می شوند و اگر اختلالی در سوزاندن کربوهیدرات بوجود آید و بیش از اندازه در کبد ذخیره شود باعث چرب شدن کبد می شود.یک ورزشکار می تواند در صورت لزوم این کلیگوژن ذخیره شده را جهت تامین انرژی مورد نیاز استفاده کند.جذب کارآمد قند در خون که با خوردن کروم حاصل می شود می تواند به انرژی،بنیه و مقاوت بدنی فرد کمک کند.

پیکولینات کروم و جلوگیری از کاهش میزان قند خون یا هیپوگلیسمی:
وقتی مقدار قند یا گلوکز در خون اندک است،در علم پزشکی فرد دچار بیماری هیپو گلیسمی شده است و فرد برای جبران این مشکل نیاز شدید به خوردن قند و کربوهیدرات دارد و احساس گرسنگی مدام برای او پیش می آید که عاملی برای چاق شدن و ذخیره اضافی کربوهیدرات و چربی در نقاط مختلف بدن می شود.این حالت بدن را دچارخستگی ، ضعف،میگرن و درد در قسمتهای مختلف بدن،اختلال ذهنی، عصبی شدن و بی خوابی از عوارض این کاهش قند خون است.در حقیقت تولید زیاد از حد طبیعی هورمون انسولین توسط غده لوزالمعده یا پانکراس باعث این مشکل می شود.

وراثت یا رژیم غذایی نادرست عامل اصلی این بیماری به شمار می رود.برای درمان این بیماری بایستی رژیم غذایی حاوی پروتئین بالا و کربوهیدرات تصفیه شده و چربی پایین مصرف شود.مشخص شده است که پیکولینات کروم تا حد زیادی به انسولین موجود در خون کمک می کند تا بدون نیاز به مصرف مقادیر زیادی قند برای تامین انرژی،موثرتر عمل کند.
کروم مانع جذب کالری اضافی از سوختن چربی و کربوهیدراتها می شود.
کروم به تنظیم قند خون برای سوخت و ساز طبیعی کمک می کند.
کروم به طور موقت مانع جذب کالری های قند در بدن می شود.

جدول ارزش غذایی مکمل غذایی لین فوراور:

ارزش غذایی محصول لین

ترکیبات محصول لین فوراور:
Opuntia ficus-Indica فیبر کاکتوس خاردار، پروتئین لوبیای سبز، تری کلرید کروم، سلولز ریز، متی سلولز هیدروکسی پروپیل، آب، اسید استیریک، سدیم کروزکارملوز، دی اکسید سیلیکن، صمغ Gellan، استات پتاسیم.

برای نتایج بهتر و سریعتر می توانید از محصولات زیر همزمان استفاده کنید:

1- مکمل غذایی 4 فیبر گیاهی فوراور،کاهش و کنترل وزن.اشتها و رفع مشکلات گوارشی

2- مکمل غذایی لاغری ثرم فوراور،گیاهان و مواد مغذی برای افزایش سوخت و ساز،انرژی و کاهش وزن

3- مکمل غذایی گارسینیا کامبوجیا پلاس فوراور،چربی سوز طبیعی،کنترل اشتها،لاغری اندام

 

توجه کنید، محصولات مورد بحث شده در این مقاله و سایت دارو نیستند و برای تشخیص ،کاهش ،درمان یا جلوگیری از یک بیماری خاص و یا طبقه ای از بیماری نیست.در صورتی که مشکل خاص یا بیماری دارید با پزشک خود مشورت کنید.