چگونه به صورت طبیعی حجم عضله بالای ران و باسن خود را افزایش دهید و چربی مناسب در این نواحی با ذخیره شود:

 برای افزایش حجم باسن ،روش طب سوزنی زیبایی با تحریک کردن بدن جهت خون رسانی به بافت ها در این موضع و توزیع چربی های لازم برای این قسمت ها کاربرد دارد البته همه افراد در یک سطح نتیجه نمی گیرند.زیرا به طور مثال در روشهای ورزشی عضلات رشد می کنند اما به خاطر مسائل ژنتیک فرد در باسن چربی کافی ندارد و حجم مناسب نسبت به سایر قسمت های بدن به خاطر کاهش چربی ایجاد نمی شود و حرکات ورزشی که افراد برای رشد باسن انجام می دهد بیشتر چربی از بین می رود و تا حدی عضلانی می شود اما نه رشد عضلانی که فرم مناسب برای هر فردی داشته باشد زیرا بعضی از افراد بالاتنه بزرگتر دارند و به خاطر مساله ژنتیک، عضله هم تا حدی می تواند رشد کند مگر به روش غیر طبیعی و تزریق هورمونی.

 اما در حقیقت شما نمی توانید همیشه برای حفظ این حالت زیبایی ورزش کنید و باید بدن درمان شود تا به مرور زمان بتواند فرم مناسب را حفظ کند و چربی مناسبی هم در پایین تنه به خصوص باسن و ران پا ذخیره شود.مصرف مکمل های غذایی پیشنهادی مرتبط برای بعضی افراد در این مورد ها لازم هست و نیز دستگاه موضعی مرتبط برای اثر سریعتر استفاده می شود.

برای افزایش سایز و حجم باسن با روش طب سوزنی زیبایی را با تحریک نقاط خاصی از بدن جهت خون رسانی به بافت عضله در این موضع و توزیع چربی های لازم(توسط خود بدن) برای این قسمت به کار می بریم.زیرا در ورزش کردن عضله رشد می کند اما به خاطر مسائل ژنتیک فرد در باسن چربی کافی ندارد و حجم مناسبی نسبت به سایر قسمت های بدن ایجاد نمی شود و حرکات ورزشی که افراد برای رشد باسن انجام می دهد بیشتر چربی از بین می رود و تا حدی عضلانی می شود اما نه رشد عضلانی که فرم مناسب برای هر فردی داشته باشد زیرا بعضی از افراد بالاتنه بزرگتر دارند و به خاطر مساله ژنتیک، عضله هم تا حدی می تواند رشد کند مگر به روش غیر طبیعی و تزریق هورمونی.
شما نمی توانید همیشه برای حفظ این حالت زیبایی ورزش کنید و باید بدن درمان شود تا به مرور زمان بتواند فرم مناسب را حفظ کند و چربی مناسبی هم در پایین تنه به خصوص باسن و سینه ها ذخیره شود.مصرف مکمل های غذایی پیشنهادی مرتبط برای بعضی افراد در این موردها لازم هست و نیز دستگاه موضعی مرتبط برای اثر سریعتر استفاده می شود.
طب سوزنی از زمان چین باستان مورد استفاده بوده است و قرن هاست که از آن استفاده می شود. مردم چین برای بر طرف کردن بسیاری از مشکلات خود از جمله: بیماری ها و دردها بر این روش درمانی متکی بوده اند. البته بیشتر آنها نمی دانند که طب سوزنی همچنین برای کنترل وزن،زیبایی اندام نیز روشی موثر و مفید است. عنصر مهم و عامل اصلی در طب سوزنی برای زیبایی اندام، گردش انرژی به نام چی در بدن می باشد.
در نقاط مشخصی از بدن جریان این انرژی(چی) و نیروی حیاتی بدن ممکن است مسدود شده یا دچار مشکل شده باشد که برای بر طرف کردن آن از طب سوزنی استفاده می شود. با استفاده از این روش، انرژی حیاتی یا همان چی در بدن دوباره به درستی برقرار و بازیابی می شود که موجب تعادل بهتر و مناسب در سلامتی و کنترل سوخت و ساز و تناسب اندام کل بدن می گردد. متاسفانه دو عامل مهم در چاقی و اضافه وزن دخیل هستند: عدم تعادل در نیروی چی فیزیولوژیکی و عدم تعادل نیروی چی روان شناختی. برای بازیابی دوباره این تعادل، طب سوزنی می تواند بر روی نقاط خاصی از بدن به خصوص گوش ها انجام شود. 

 انجام طب سوزنی برای سلامتی و تناسب اندام به چه شکل است؟

روش کلی برای طب سوزنی برای کاهش وزن شامل مشخص کردن قسمت هایی بر روی بدن و گوش برای انجام طب سوزنی می باشد.
علت این کار نیز این است که این نقاط بر روی کبد و طحال و همچنین قلب و سیستم عصبی و غروقی بدن،رشد چربی بیشتر در باسن و افزایش یا کاهش سایز تاثیر می گذارد. نقاطی که در ادامه نام برده می شوند به عنوان نقاط مورد نظر برای کاهش وزن در طب سوزنی در نظر گرفته می شوند: نقاط دهان برای کاهش پر خوری، نقطه روده کوچک برای احیای طحال و دستگاه گوارش، نقطه گرسنگی برای کنترل گرسنگی، نقطه غدد درون ریز برای برقراری جریان نیروی چی در کبد و نقطه شن من (Shen Men) که باعث کاهش استرس و اضطراب شده و موجب آسودگی می شود.
 اما در مورد زیبایی و افزایش سایز باسن نقاطی از گوش،بدن و موضع پایین تنه برای تحریک بافت عضله و افزایش حجم باسن و یا کوچک کردن آن می باشد سوزنهایی ظریف زده می شود. زمانی که تمام این عوامل و نقاط مورد توجه قرار گرفتند، جریان طبیعی چی در بدن بازیابی شده و دوباره برقرار می شود و در نتیجه در زمانی کوتاه می توان وزن را کنترل و کاهش داد.  
 
 

بزرگ کردن سایز باسن با روش طبیعی،تغذیه،ورزش و طب سوزنی

در عصری که واژه لاغر استخوانی یا اندام باربی بر جهان حاکم است،اگر مدت هاست در آرزوی به دست آوردن حجم بیشتری در باسن و بالای ران هستید،باید تغییرات جزئی در سبک زندگی تان ایجاد کنید.ابتدا باید کار بر روی عضله های بالای ران و باسن را همراه با تغییر رژیم غذایی مناسب و گاهی مصرف مکمل های غذایی دارای کلسیم ،مگنزیوم ،کرومیوم و اسید آمینه های لازم مثل ال آرژینین که ملکول معجزه بدن شناخته شده و در تنظیم سوخت و ساز چربی و تولید هورمون های ضد پیری و رشد عضلات بسیار کارآمد هست.البته مصرف پروتئین های طبیعی،ورزش کردن (نه فقط بدنسازی) و افرادی که ژنتیکی پایین تنه کوچکتر دارند نیاز به روش های کلینیکی و طب سوزنی تجربی است.

 دستور العمل هایی برای افزایش حجم عضله ران پا و باسن:
رژیم غذایی تان را تغییر دهید. برای این که بافت عضله ای بیشتر و چربی مناسبی در باسن و بالای ران بسازید باید کالری با کیفیت بالاتری مصرف کنید. از مصرف غذاهای فرآوری شده،محصولات غلات تصفیه شده،گوشت های چرب و فست فود رها شوید.به جای آن بدن خود را با میوه ها و سبزیجات، ماهی،گوشت بدون چربی، غلات کامل یا سبوس دار دانه ها،غذاهای فیبر دار و محصولات لبنی کم چرب تغذیه کنید.

 توجه کنید که خانم ها و آقایانی که حجم باسن و ران کوچکتری دارند معمولا این موارد ژنتیکی است.

در حقیقت علاوه بر عضلات کمتر،چربی نیز کمتر از قسمت بالا تنه یا ران پا در باسن وجود دارد و ورزشهای عضلانی و بدنسازی تا حدی می تواند در موارد ژنتیک رشد داشته باشد اما لازم است تا همزمان با مکمل های غذایی در تنیم هورمون ها و روش های طبیعی درمانی مثل طب سوزنی علاوه بر شرد عضله در باسن ،به توزیع چربی بیشتر در این قسمت نیز کمک کنیم و با روشی کاراآمد مانند طب سوزنی موضعی بالاتنه را با پایین تنه به سایز مناسب برسانیم.
برای ساخت بافت عضله سالم ران پا و باسن به جای ایجاد بافت های چربی اضافی، موارد زیر را انجام دهید.
1-پنج یا شش وعده در طول روز داشته باشید. بدن شما در تمامی روز عضله را می سازد و دائما نیاز به سوخت دارد. اگر به جای آن،سه وعده اصلی داشته باشید، احتمالا افزایش وزن را در جای دیگری که نمی خواهید هدایت می کنید.
2- ورزش های قلبی و عروقی را دو بار در هفته به مدت حداکثر 30 دقیقه انجام دهید. ورزش های قلبی و عروقی کوتاه مدت، متابولیسم را افزایش می دهد که به بدن در ساخت بافت عضله کمک می کند. به برنامه روتین خود وفادار بمانید و بیش از حد نیز آنها را انجام ندهید. بسیاری از ورزش های قلبی عروقی به کاهش وزن عمومی منجر می شوند نه افزایش وزن.
هر نوع ورزش قلبی عروقی که می خواهید انجام دهید، تا زمانی که بدن شما کار کند مقداری کالری می سوزاند. این می تواند یک ساعت تلاش متوسط یا 20 دقیقه تلاش شدید باشد. این کاملا بستگی به خود شما دارد.به طور منظم اسکوات انجام دهید. این ورزش به طور گسترده به عنوان ورزش موثر پا پذیرفته شده است.

3- مقداری ورزش روزمره باسن مثل اسکوات به برنامه ورزشی خود اضافه کنید. بر روی دو پا در حالی که 30 سانتیمتر از هم فاصله دارند، بایستید. زانوهایتان را به آرامی خم کنید و بدنتان را تا جایی که زانوها به طور کامل خم شده اند، پایین بیاورید. سه تا پنج ثانیه در همین حالت باقی بمانید. زانوها را باز کنید تا وقتی که دوباره بایستید. پانزده مرتبه این کار را تکرار کنید و سه ست از این ورزش را در روز انجام دهید. این عضله های گلوتئال شما را می سازد و سفت می کند. این ورزش همچنین بر روی عضله های چهار سر ران نیز تاثیر می گذارد و این ورزش را تبدیل به ورزشی ایده آل برای باسن و بالای ران می نماید.
4- ورزش های بالای ران را به ورزش خود اضافه کنید. تعادل در کار میان همه عضله های بالای پا برقرار می سازد. بر روی زرد پی پشت زانو، عضله چهار سر ران، عضله دور کننده (ران بیرونی) و نزدیک کننده (ران داخلی) کار کنید. توجه زیادی به عضله ویژه ای از پا ندهید چرا که این ممکن است باعث عضله های نامتوازن شود. به پهلو بخوابید به طوری که سر بر روی یک بازوی دست آرام بگیرد و دست دیگرتان را به سمت باسن بکشید، پاهایتان مستقیم و دور از بدن کشیده شده اند. به آرامی پای بالایی را حدود 5 سانتیمتر بلند کنید. دوباره پای بالایی را تا جایی بلند کنید که با پای پایینی زاویه 45 درجه بسازد. به آرامی پای بالایی را بالا و پایین بیاورید بدون این که تماسی با پای زیرین داشته باشد. این کار را 15 مرتبه تکرار کنید. پاها را عوض کنید. این ورزش را 5 ست در روز انجام دهید. این کار باسن شما را سفت می کند.
5- میزان زیادی آب سالم روزانه بنوشید 8 تا 10 لیوان با فاصله از وعده های غذایی. بافت عضله از 75 درصد آب تشکیل شده است پس جای تعجب نیست که چرا شما باید آب زیادی بنوشید. همچنین سطح بالای آب رسانی، سطح انرژی را بهبود می بخشد، چیزی که برای ورزش های قلبی تان نیاز دارید.

بزرگ شدن باسن و ران پا با ورزش و طب سوزنی

چگونه بدون نیاز به لوازم و تجهیزات ورزشی، باسن و ران متناسب و زیبا داشته باشیم؟
1- با انجام اسکوات بر روی عضله های باسن و ران کار کنید چون بهترین ورزش شکل دهنده باسن است. 10 مرتبه تکرار کنید و تا 25 بار تکرار برسانید.
2- حرکت لانژ را انجام دهید که بر داخل و بیرون ران و نیز باسن کار می کند. برای این کار لانژ را ده مرتبه انجام دهید و پا را عوض کنید. تا 25 تکرار برسانید.
3- به پشت بخوابید و زانوها را خم کرده کف پا را بر روی زمین قرار دهید. باسن را بفشارید و باسن، ران و کمر را از زمین بلند کنید و خط مستقیم موربی را سطح زمین بسازید. شانه ها بر روی زمین قرار دارند. به آرامی به زمین بازگردید. 10 مرتبه این حرکت را تکرار کنید و به 25 برسانید. این ورزش برای باسن، عضلات چهار سر ران و ران عالی است.
4- بر روی زمین به پهلو دراز بکشید و سرتان را بر روی دستتان قرار دهید. پای بالایی را 13 تا 25 سانتیمتر از روی زمین بلند کنید، هر دو زانو باید رو به جلو قرار داشته باشند. این حرکت را تا 10 مرتبه انجام دهید و به 25 مرتبه تکرار برسانید. این ورزش برای عضلات سرینی متوسط و  سرینی کوچک عالی است.
5- بر روی عضله های شکم و نیز باسن و ران کار کنید. به شکم بر روی زمین به صورت چهار دست و پا قرار بگیرید به صورتی که چهره تان رو به زمین باشد. زانوها را نود درجه خم کنید. پای چپ را صاف کنید و به آرامی آن را بالا بیاورید و پنجه تان را بر دیوار پشت سرتان قرار دهید و سپس پا را به سمت راست و چپ حرکت دهید. پای چپ را به زمین باز گردانید و با پنجه زمین را لمس کنید اما آن را بر روی زمین قرار ندهید (به جز پنجه بقیه پا زمین را لمس نکند). این حرکت را 10 مرتبه تکرار کنید و سپس پا را عوض کنید. سعی کنید تکرار را به 25 مرتبه برای هر پا برسانید.
تمرینات با وزنه بهتر است تحت نظر مربی در باشگاه یا منزل باشد.چگونه کمری باریک و باسنی بزرگ داشته باشیم؟

کم کردن اندازه دور کمر در حالی که اندازه باسن افزایش یابد، تلاشی سه شاخه است: تغییر رژیم غذایی و مصرف مکمل های غذایی لازم برای کاهش چربی اطراف کمر،انجام روش های زیبایی با طب سوزنی جهت کاهش چربی های های اضافی پهلو و شکم و رشد موضعی باسن، انجام ورزش های قلبی عروقی برای سوزاندن بیشتر چربی تمام بدن و انجام ورزش های پا برای افزایش اندازه عضلات باسن و ران. اگر این رژیم را به درستی دنبال کنید، از چگونگی و سرعت نتایج شگفت زده خواهید شد. باسن و بالای ران بزرگتر و کمر کوچکتر به نظر متقابل با هم هستند. موفقیت در یک مرحله،موفقیت در مراحل دیگر را افزایش خواهد داد.مصرف کربوهیدرات های ساده و غذاهای دیگری که انرژی بلند مدت در اختیار شما قرار نمی دهند را کاهش دهید. این شامل نان و برنج سفید، شکر تصفیه شده، الکل می شود. این غذاها به اندازه ای که همتایان پیچیده آنها مثل شکر قهوه ای و برنج و نان تصفیه نشده و سبوس دار و فیبر دار به شما انرژی می دهند، نمی دهند و بنابراین شما به خوردن بیشتر نیاز پیدا می کنید.
غذاهای فیبردار زمان بیشتری می برد تا هضم شوند و در مقایسه با کربوهیدرات های ساده اما همان میزان انرژی را آزاد می سازند و این به معنی هست که شما لازم نیست زیاد بخورید.محتوای فیبر به طور موثری محتوای کربوهیدرات اضافی را کاهش می دهد.پروتئین بخورید به ویژه درست پس از تمرین وزن، پروتئین (به علاوه کربوهیدرات ها) برای ساخت عضلات از جمله عضلات باسن استفاده می شود.
شنا بروید. مطمئن شوید پا صاف است. پنجه را خم کنید تا بدن را روی قوس پنجه بکشید. همین که بدون وزنه توانستید در این کار مهارت یابید، با افزودن تدریجی وزنه شروع کنید تا به میزانی برسید که در مرتبه 8 تا 12 حرکت، برایتان چالش بر انگیز باشد. این رنج اصلی عضله ساز است.
با زانوی خم شده و حرکت باسن به سمت عقب اسکوات را آغاز کنید.بالای پا (ران) باید موازی با سطح زمین قرار بگیرد. قوزک پا و باسن باید تقریبا هم را لمس کنند. این ورزش بر روی تمامی پا کار می کند و نیز فشار را بر از زانو بر می دارد.تمرینات با وزنه بهتر است تحت نظر مربی در باشگاه یا منزل باشد.