مکمل غذایی ویتولایز زنان فوراور یک مکمل غذایی جدید و تحول یافته است که نشانه های علائم پیش از قاعدگی و علل اصلی آن را هدف قرار داده تا باعث کاهش نفخ، گرفتگی عضلات، خستگی و کج خلقی شود.مکمل غذایی حیاتی برای تعادل هورمون ها و افزایش سطح استروژن بدن، سلامتی خانم ها و طول عمر و شکل تحول یافته و جدیدی از مکمل غذایی است که موجب تقویت سلامت جسمانی و روحی در دوران سیکل ماهیانه ، دوران رشد و تحول می شود.

اگر لیستی از چیزهایی که خانم ها دوست ندارند تهیه کنید، معمولا کهولت سن (یا پیر شدن) در اوایل سطر قرار دارد.زنان نه تنها از فقدان تدریجی زیبایی و جذابیت  پوست صورت، بلکه از ناراحتی های جسمانی و روانی مرتبط با کاهش تولید سطح هورمون استروژن نیز وحشت دارند.
استروژن تنها یک هورمون زنانه نیست، بلکه کلیدی است برای جواب به این سوالها که ما که هستیم، چه حسی داریم و چگونه به نظر می رسیم. استروژن مسئول داشتن پوست نرم، رگهای خونی  انبوه ، تناسب باسن به کمر،رشد سینه ها و سایز مناسب، ثبات احساسی و توانایی شناختاری است. هنگامی که این هورمون نوسان پیدا می کند و به ندرت کاهش می یابد، زنان علائم مشکل زایی را متحمل می شوند و در معرض افسردگی، افزایش وزن و مشکلات مختلف  قرار می گیرند.

عدم تعادل هورمونی چگونه ممکن است موجب شود:
گاهی اوقات وقتی هورمونهای شما دچار عدم تعادل شوند متوجه می شوید چربی های بدنتان در نواحی نامطلوب مانند شکم،پهلو یا باسن و ران ،کپل ها جمع می شود. دلایل بسیار و متعددی وجود دارد که موجب عدم تعادل هورمونی می شود. یکی این که هنگامی که سن شما افزایش می یابد سطح استروژن می تواند به صورت طبیعی خود به خود کاهش یابد (مانند علائم یائسگی).دلیل دیگر می تواند بارداری باشد. وقتی باردار هستید بدن دچار انواع تغییرات هورمونی می شود و در حین و پس از بارداری متوجه مقداری کاهش استروژن می شوید که کاملا طبیعی است.سبک زندگی مانند رژیم غذایی، آمادگی جسمانی و سیگار کشیدن نیز در تجمع چربی در بخش بالایی بدن نقش دارند.

هورمونها را چگونه در سطح تعادل نگه داریم؟
استروژن در توزیع چربی بدن نقش بزرگی دارد. اگر سطح استروژن کم و تستسترون بالا است، ممکن است بدن تمایل داشته باشد بیشتر چربی اضافی را در بخش بالای بدن نگه دارد.
اگر مشاهده می کنید که وزن اضافی در بخش بالایی بدنتان به جای بخش پایینی تجمع می یابد، شاید نا هم خوانی هورمونی دارید که در بین بسیاری از مردم شایع است. درمان های متعددی برای رفع این مشکل وجود دارد.
اول می توانید با پزشک خود صحبت کنید. او می تواند درمانهای هورمونی را به شما پیشنهاد دهد یا دارو های هورمونی شیمیایی.دوم چند مکمل غذایی طبیعی و مناسب وجود دارد که به طبیعی ساختن سطح هورمونهای شما کمک می کند.روشهای مختلف و زیادی وجود دارد که یک زن با بدن سیب شکل بتواند ظاهر بدنش را تغییر دهد. با این حال این تغییر آسان نیست و نیاز به ورزش های موضعی هم دارد و یا سایر روشهای کلینیکی و در صورتی که واقعا بخواهید ظاهر بدنتان را تغییر دهید، این کار عزم جدی و پشتیبانی دیگران را می طلبد.

تغییرات هیجانی و افزایش سایز سینه ها:
افزایش اندازه سینه چه به علت بارداری باشد چه قاعدگی یا بلوغ، اغلب به علت افزایش تولید سطح هورمون استروژن اتفاق افتاده است. این نوسان هورمونی اغلب منجر به تغییرات خلق، به خصوص از آنجایی که تولید استروژن در ارتباط با تولید سروتونین شیمیایی احساس خوب است. برخی از متخصصان معتقدند که ممکن است ارتباطی بین سطح استروژن و افسردگی وجود داشته باشد اما در بیشتر موارد اختلال در هیجانات خفیف است.

چگونه چربی سینه ها را برای افزایش سایز مناسب اضافه کنیم:
سینه در انسان در مقایسه با ترکیبی از چربی و عضله مانند سایر اعضای بدن به طور کامل از چربی تشکیل شده است. اگر بخوهید اندازه سینه را افزایش دهید نمی توانید آن را با ورزش بزرگ کنید چون چربی نمی تواند با ورزش زیاد شود. به جای آن باید به طور کلی وزنتان را افزایش دهید و سعی کنید رشد سلولهای چربی سینه را که در منطقه سینه قرار دارند با بالا بردن سطح استروژن اگر کم هست یا تنظیم ترشحات غدد با مکمل های غذایی پیشنهادی توسعه دهید.

مکمل غذایی گیاهی ویتولایز زنان

چرا زنان پیش از شروع عادت ماهیانه یا در طول آن خیلی خشمگین و برآشفته می شوند؟
بهتر است برای حفظ رابطه تان، این مسئله را درک کنید که علائم پیش از قاعدگی شرایطی طبیعی است که زندگی کردن با آن خیلی سخت است. زنانی که دارای علائم پیش از قاعدگی هستند ممکن است بداخلاق و بی حوصله شده و زود رنجیده خاطر شوند که از دلایل آن به این موارد می توان اشاره کرد:
درد شدید دوران قائدگی: اغلب این اوقات همراه با گرفتگی عضلات در ناحیه شکم و پشت است که همیشه با معالجه معمولی درد قابل درمان نیست. در بعضی زنان، درد آنچنان زیاد است که باعث استفراغ می شود. تصور کنید آیا کار آسانی است در حالیکه مجبورید کار بکنید، خانه را تمیز کنید، آشپزی کنید و از بچه ها مراقبت کنید، در حالیکه درد زیادی را تحمل می کنید ؟
نفخ معده: احتباس آب می تواند باعث ایجاد حس چاقی و زشتی در زنان شود. تصور کنید که می خواهید از منزل بیرون بروید اما هیچ یک از لباسهایتان اندازه تان نیست. از آنجا که تصور ذهنی عاملی مهم در مزاج و حوصله افراد است، به همین دلیل است که زنان در طول این دوره بی حوصله می شوند.
جوش یا آکنه های هورمونی: این جوشها مهیب ترین نوع آکنه هستند، چرا که خیلی سخت درمان می شوند و معمولا جای عمیقی از خود روی پوست بر جای می گذارند. دیدن صورت پر از جوش اشخاص و نگرانی آنها برای ماندن جای آن جوش ها برای ماه ها یا سال ها بر روی پوست خیلی ناراحت کننده است.
افسردگی : کمبود استروژن موجب افسردگی می شود که اغلب با اضطراب و کج خلقی قابل تشخیص است.
خستگی مزمن : کسلی و بی حالی یا رخوت ( همراه با قند خون پایین و خستگی ذهنی ) در دوره عادات ماهیانه خانم ها، انجام هرکاری را دشوارتر می کند. به همین دلیل است که هرگونه درخواستی یا شکایتی از سوی همسر، فرزندان یا همکاران ممکن است با شنیدن فریاد یا غر زدن زن همراه باشد.

مکمل غذایی تنشیم هورمون ها ویتولایز زنان فوراور

چگونه مکمل غذایی ویتولایز زنان، می تواند به علائم و مشکلات گفته شده پیش از دوران قاعدگی کمک کند:
مهمترین عامل در بوجود آمدن علائم پیش از قاعدگی، کمبود هورمون استروژن است. این مکمل غذایی گیاهی به طور خاص به منظور سر و کار داشتن با اثرات منفی کمبود استروژن و همچنین علائم پیش از قاعدگی طراحی شده و این کار را از طریق تامین ویتامین و مواد مغذی خاص مورد نیاز برای حفظ سلامت بهینه زنان در طول سیکل ماهیانه یا یائسگی و پس از آن انجام می دهد.
خواص مکمل غذایی ویتولایز زنان فوراور Forever Vitolize Women شامل:
ویتامین ها و مواد معدنی ضروری برای تولید بهینه هورمون ها
آنتی اکسیدان برای کاهش فشار عصبی جسمانی، التهاب و کهنسالی
ضد افسردگی طبیعی (گیاهان کاهش دهنده اضطراب)
شل کننده طبیعی عضلات ( برای تسکین گرفتگی عضلات دوران قاعدگی)
تسکین دهنده طبیعی درد
درمان هومیوپاتی برای نفخ، احتباس آب و خستگی
فیتواستروژنهای گیاهی (پیشنهاد بهتری برای جایگزین درمان هورمونی شیمیایی )
به علاوه برای تحمل پذیر کردن این "بلای ماهیانه"، مکمل غذایی ویتولایز زنان، می تواند باعث تکمیل بسیاری از ابعاد زندگی شخص از فعالیت های احساسی به فعالیتها برای سلامت و همچنین مقاومت در برابر بیماریها شود.

فقط به یاد داشته باشید هنگامی که می خواهید این مکمل غذایی را به همسر یا شریک زندگیتان توصیه کنید، سنجیده عمل کنید. اگر مثلا بگوئید "فکر می کنم باید از این قرص برای درمان علائم پیش از قاعدگی استفاده کنی"، ممکن است موجب رنجش وی شوید. در عوض سعی کنید بر فوائد مهم این مکمل همانند: ترکیبات ضد پیری، افزایش سلامت و انرژی و تناسب اندام تاکید کنید.
ترکیبات گیاهی به کار رفته در مکمل غذایی ویتولایز فوراور برای زنان:
قره قاط یا زغال اخته Cranberry :
مصرف قره قاط در زنان موجب کمتر شدن اثر عفونت در ادرار شده و مانع رشد باکتری می شود که باعث زخم معده و مشکلات ادراری است. قره قاط همچنین نقش بسزایی در میزان آنتی اکسیدان موجود در خون، کلسترول پایین و کندی روند پیری در سلولها و اندام شما دارد. بخش علوم غذایی دانشگاه Comell، به این نتیجه رسید که مواد مغذی گیاهی موجود در قره قاط یا زغال اخته، مانع رشد سرطان سینه شده و نقش مهمی در سلولهای سرطانی ایفا می کند.
سیب :علاوه بر اینکه دیگر نیاز به مراجعه به پزشک ندارید، مطالعات نشان داده که سیب شما را از پوکی استخوان (امری رایج در یائسگی) و احتمالا سرطان محافظت می کند.
سیب به عنوان بخشی منظم از رژیم غذایی شما، عاملی محافظ در برابر سرطان، سکته، بیماریهای قلبی، افزایش وزن، پوکی استخوان، کلسترول بالا، دیابت، بیماری آلزایمر، پارکینسون و ... است. فواید سیب در تندرستی انسان، معمولا به دلیل پکتین Pectin (نوعی ژلاتین گیاهی) موجود در پوست آن است، اما ترکیبات شیمیایی دیگری که در خود سیب است می تواند به شکل گیری عضلات و افزایش سرعت متابولیسم شما کمک کند. سیب منبعی خوب از فیتواستروژنهاست که در کاستن شدت PMS (سندرم پیش از قاعدگی) و علائم دوران یائسگی نقش مهمی دارد.
خواص  گیاه شیزاندرا Schisandra در سلامتی:
مردم چین طی قرن ها از گیاه شیزاندرا برای معالجه اضطراب، خستگی و عرق کردن زیاد استفاده می کردند. گیاه شیزاندرا با برانگیختن سیستم عصبی و افزایش شفافیت ذهنی، به مبارزه با خستگی و رخوت هم زمان با پیری و همچنین افزایش وزن متعاقب و دیگر مشکلات کمک می کند. مطالعات بر روی میوه گیاه شیزاندرا توانایی بالقوه آن را در حفاظت از قلب و کبد در برابر بیماری ها و اکسیده شدن نشان داده است، در عین حال مطالعات دیگر صورت گرفته در محیط آزمایشگاهی نیز توانایی آن را در کشتن سلولهای سرطانی خون آشکار کرده.این توت با گیجی مغز (یکی از نشانه های کاهش استروژن) مبارزه کرده و انرژی را متعادل می کند و به محافظت از قلب، کبد و ... کمک می کند.
خواص گل ساعتی Passion Flower در سلامتی :
گل ساعتی (نوعی گیاه بصورت درخت مو یا بوته ای) به عنوان یک منبع طبیعی آنتی اکسیدان و شل کننده عضلات، از طریق کاهش تاثیرات منفی تنش و فشار روحی (مثل افزایش وزن، سردرد، فشار خون بالا و بی خوابی) موجب بهبود سلامت عمومی شما می شود. به ویژه افزایش وزن در اثر تنش از آنجاییکه بر نواحی شکمی متمرکز است، خطر ابتلا به دیابت و بسیاری بیماریهای وخیم را افزایش می دهد.گل ساعتی بهترین درمان برای تخمدان پلی کیستیک PMS و علائم یائسگی چون گرفتگی عضلات، کج خلقی، گر گرفتن، عرق های شبانه، اضطراب، افسردگی و ... است. طبق مطالعه ای دیگر که در آن،  افراد از استفاده نوع گیاه مصرفی اطلاعاتی نداشتند (معروف به Double- blind) ، این گیاه را در از بین بردن اضطراب عمومی به مفیدی اگزازپام یافتند.

افزایش وزن همیشگی زنان و خستگی، اغلب از عوارض کمبود هورمون استروژن و عدم تعدال هورمون ها هستند ( از نشانه های پیری که در دهه ۲۰ زندگیتان شروع به خودنمایی می کنند.) مکمل غذایی ویتولایز زنان، برای خنثی کردن تاثیرات کمبود یا عدم تعادل هورمون، کاهش نفخ ناخوشایندی که از علائم پیش از قاعدگی است و دیگر نشانه های دوران پیش از قاعدگی یا یائسگی ، همچنین افزایش انرژی و رفاه حالتان در طول کل ماه، طراحی شده است. عصاره گل ساعتی که در این مخلوط وجود دارد،  به کاهش واکنش فشار جسمانی که مربوط به افزایش وزن است کمک می کند. همچنین موجب دریافت آنتی اکسیدان برای حفاظت در برابر بیماری دوران پیری می شود.
ویتامین ها و مواد معدنی موجود در مکمل غذایی ویتولایز زنان:
ویتامین C سی : دارای آنتی اکسیدان و خاصیت ضد التهاب بالا، موجب کاهش التهاب غیرمعمول (یکی از دلایل دردهای یائسگی، گر گرفتن و مشکلات گوارشی) می شود. همچنین مصرف روزانه ویتامین C برای حفظ و ساخت بافتهای سالم (مثل پوست) ، تراکم استخوان، تعادل وزن و عملکرد ضروری است.
ویتامین D دی : مصرف این ویتامین باعث کاهش درد دوران قاعدگی می شود. همچنین این ویتامین برای حفظ استخوان و دندانهای قوی، ضروری است. آسیب دیدگی استخوان معمولا" در اوایل 30 سالگی شروع می شود و یائسگی موجب افزایش آسیب دیدگی استخوان و پوکی استخوان می شود. تا زمانی که پیر نشدید، نگران شکستگی استخوان هایتان نباشید.
ویتامین E ای : سالیان سال تصور می شد که ویتامین E ، جهش DNA را کند می کند (مهمترین عامل در پیری و سرطان) ، بنابراین دریافت میزان مناسبی از این محلول چربی یکی از راههای سالم ماندن است. بنابر عقیده خانم  M.E.Nadia، ویتامین E از آسیب دیدگی استخوان در دوران پیش از یائسگی جلوگیری کرده و باعث جذب بالای کلسیم در نمونه های آزمایشی حیوانی شده است.
فولیک اسید که Folate یا ویتامین B9 نیز نامیده می شود، برای ترمیم DNA و کمک به رشد و تقسیم سلولی (مهمترین قدم در جلوگیری از پیری زودرس) نیاز است. دریافت مقدار کافی ویتامین B9 می تواند خطر ابتلا به کم خونی و بیماری قلبی و عروقی را کاهش دهد.
ویتامین B12 : کمبود این ویتامین موجب گیجی مغز، افسردگی و اضطراب می شود (کمبودهای شدید موجب ضررهای دائمی به مغز می شوند) همچنین ویتامین ب 12 برای عکس العمل های متابولیسمی، ساخت سلولهای قرمز خون و سلامت روانی نیاز است. بسیاری از علائم  تخمدان پلی کیستیک PMS و مشکلات جسمی دوران یائسگی مربوط به کمبود ویتامین B است.
کلسیم : نه تنها تغذیه با مکمل کلسیم موجب تقلیل شانس شما در ابتلا به پوکی استخوان و شکستگی استخوانها بعد از دوران یائسگی می شود، بلکه کسب مقادیر کافی از این مواد معدنی می تواند شدت دردهای عضلانی دوران قاعدگی را کاهش دهد.
آهن : زنان در دوران قاعدگی، در معرض کمبود آهن قرار دارند. از علائم آن می توان به خستگی، سرگیجه، سردرد، سندرم Restless leg (نوعی اختلال عصبی در پا و گاهی بازوها) ، ضربان تند قلب و سستی ناخن ها اشاره کرد(مسائل رایج در زنان در سنین تولید مثل ). ویتولایز برای امنیت زنان در دوران پیش از یائسگی، تنها 14درصد از ارزش غذایی آهن را بطور روزانه شامل می شود.
منیزیم: استفاده از ماده معدنی منیزیم به عنوان یک آرامبخش عضلانی طبیعی، می تواند گرفتگی عضلانی دوران قاعدگی را بهبود بخشد. همچنین منیزیم نقش مهمی در ساختن استخوان ها و دندان ها، جلوگیری از گرفتگی عضلات و کاهش فشار خون (از طریق آرام کردن رگهای خونی ) دارد.
همانگونه که این لیست حاوی ترکیبات موثر  به اثبات رسانده ،شرکت فوراور لیوینگ آمریکا توجه زیادی به تامین مواد مغذی زنان در تمامی سنین می کند تا موجب سلامت و سالم ماندن آنها تا هر زمان ممکن شود. قاعدگی، زایمان، مادر شدن و یائسگی عوارض ماندگاری را در بدن خانمها بر جای می گذارند. منتظر نمانید تا سلامتی خودتان رو به زوال برود تا آنگاه به آن رسیدگی کنید.
جدول ارزش غذایی هر دو عدد قرص مصرف روزانه مکمل غذایی ویتولایز زنان فوراور لیوینگ:

مکمل غذایی ویتولایز زنان فوراور

منابع علمی:
عصاره شیمیایی گیاهی قره قاط یا زغال اخته موجب تحریک کردن توقف چرخه سلولی و بروز Apoptosis (روند برنامه ریزی شده مرگ سلول) در سلولهای سرطانی سینه MCF-7 در انسان می شود.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16377076
  Schisandra شیزاندرا در برابر مسمومیت غذایی ناشی از Adrimalycin در موشها حافظت می کند.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16642728
  القاء G1 و Apoptosis توسط Schisandric تجزیه شده از Schisandra در سلولهای U937 کم خونی
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19724890
  گل ساعتی Passion در درمان اضطراب کلی: آزمایشی کنترل شده و اتفاقی با اگزازپام در افرادی که نسبت به مصرف آن گیاه اطلاعاتی ندارند.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11679026
نقش ضدالتهاب، فیتواستروژن و آنتی اکسیدانی Labisia Pumila (نوعی گیاه برگدار که در قدیم زنان از آن به عنوان چای استفاده می کردند.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3353141

 

توجه کنید، محصولات مورد بحث شده در این مقاله و سایت دارو نیستند و برای تشخیص ،کاهش ،درمان یا جلوگیری از یک بیماری خاص و یا طبقه ای از بیماری نیست.در صورتی که مشکل خاص یا بیماری دارید با پزشک خود مشورت کنید.

مجوز های تولید و بهداشت محصولات شرکت فوراور لیوینگ