مکمل غذایی اکیناسه سوپریم فوراور برای تقویت سیستم ایمنی بدن، از گیاه سرخارگل که در سنت و فرهنگ بومیان آمریکای شمالی گیاهی شناخته شده است و بیش از هر گیاه دیگری برای حفظ سلامتی و افزایش سیستم دفاعی بدن در طول زمستان مورد استفاده قرار می گرفته است.

آنها همچنین از آن به عنوان مرهم و دهان شویه استفاده می کردند. به علاوه بومیان آن را به عنوان یک جوشانده نیز می نوشیدند. این گیاه تا دهه 1940 میلادی بسیار پر مصرف بوده است. اروپایی هایی که در دهه 1930 این گیاه را کشف کردند همچنان از آن به طور گسترده استفاده می کنند.
گیاه شناسان در نام گذاری این گیاه از خارپشت (اکیناس) برای توصیف مرکز مخروطی و خاردار این گیاه، الهام گرفتند. این گیاه به طور طبیعی در ایالت های غربی آمریکا از پنسیلوانیا تا کانزاس و تا شمال آمریکا و ایالت تگزاس شمالی رشد می کند. صد ها مطالعه و تحقیق علمی بر روی گیاه سرخار گل انجام شده است که نشان می دهند این گیاه می تواند به سیستم ایمنی بدن کمک کرده و از آن حمایت کند.

گیاه سر خارگل یا اکیناسه برای تقویت سیستم ایمنی بدن

در سال های اخیر، تحقیقات ساز و کار چگونگی حمایت این گیاه از سیستم ایمنی را کشف کردند. یکی از اولین مکانیزم های سیستم دفاعی بد، ایجاد و ساخت مواد ژله ای به نام هیالورونیک اسید (Hyaluronic Acid) می باشد. هیالورونیک اسید در میان سلول های و برای محکم نگه داشتن آنها در کنار یکدیگر وجود دارد. آنزیمی به نام هیالورونیداز وجود دارد که به اسید هیالورونیک حمله می کند و مکانیزم حمله و عملکرد آن به درستی مشخص نیست. زمانی که این آنزیم به اسید حمله می کند، اسید هیالورونیک به سرعت خاصیت ژله ای خود را از دست داده و این ملات مستحکم، قابلیت و اثر گذاری خود را از دست می دهد. اگر این آنزیم تمام اسید هیالورونیک را در خود حل کند، سیستم ایمنی دچار تعرض و نقص می شود. ثابت شده است که گیاه سرخار گل می تواند از حل شدن اسید هیالورونیک توسط این آنزیم جلوگیری کند.
مکمل غذایی سرخارگل سوپریم فوراور حاوی دو گونه با ارزش از گیاه سرخارگل یا اکیناسه شامل ( پورپورا Purpurea و اسطوخودوس Angustifolia ) به اضافه عصاره گیاه مهر طلایی (گلدن سیل goldenseal ) و دانه های انگور برای فواید و تاثیر گذاری بیشتر می باشد.

مکمل غذایی اکنسیا سوپریم فوراور

دیگر ترکیبات مکمل غذایی اکیناسه فوراور: سلوز، اسید استاریک، منگنز استارات، سدیم کروسکارملوس، دی اکسید سیلیکون، هیدروکسی پروپیل متی سلولز.
جدول ارزش غذایی مکمل غذایی اکیناسه:

  توجه کنید،محصولات مورد بحث شده در این مقاله و سایت دارو نیستند و برای تشخیص،کاهش،درمان یا جلوگیری از یک بیماری خاص و یا طبقه ای از بیماری نیست.در صورتی که مشکل یا بیماری خاص دارید با پزشک خود مشورت کنید.
 

مجوز های تولید و بهداشت محصولات شرکت فوراور لیوینگ